همه چیز درباره طرح صیانت فضای مجازی

k1

صفر تا صد طرح صیانت فضای مجازی

چندی پیش با مطرح شدن طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی که اصطلاحا به نام طرح صیانت شناخته می‌شود بازتاب‌هایی داشته است .

با اظهار نظرکارشناسان و اساتید دانشگاهی عدم شفاف‌سازی و شیوه طرح آن باعث شده تا مسائل حاشیه ای و دغدغه‌هایی را ایجاد کند .

به تقاضای برخی از نمایندگان برای بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و مبنا بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی، در تاریخ شش مرداد امسال پس از دو بار خروج از دستور کار مجلس با ۱۲۱ رای موافق در صحن مجلس شورای اسلامی تصویب شد.

نمایندگان مجلس با لغو بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی طبق اصل ۸۵ قانون اساسی موافقت نکردند و این طرح همچنان براساس اصل ۸۵ و در کمیسیون مشترک بررسی خواهد شد.

 

k2

نتیجه رای مجلس شورای اسلامی برای طرح صیانت :

نشست علنی مجلس شورای اسلامی صبح سه شنبه 19 مرداد در شرایطی آغاز شد که با توجه به  تقاضای تعدادی از نمایندگان مجلس  برای لغو رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌ مجازی بر اساس اصل  85 قانون اساسی، ابتدا این موضوع در دستور کار مجلس قرار گرفت و جوانب آن  به شکل غیرعلنی از سوی نمایندگان بررسی شد.

بر اساس رأی نمایندگان در جلسه غیر علنی، لغو رسیدگی به طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی در کمیسیون مشترک نیاز به رای مجلس در جلسه علنی دارد .

در نهایت براساس رای گیری استمزاجی که در نشست غیرعلنی صورت گرفت، لغو رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی با 144 رای موافق در برابر 111 رای مخالف ، مورد موافقت نمایندگان مجلس قرار گرفت اما از آنجا که مصوبات جلسات غیرعلنی وجاهت قانونی ندارد، بررسی این پیشنهادِ لغو،  مجدداً در نشست علنی مورد بررسی قرار گرفت و مخالفان و موافقان آن به نوبت به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

در پایان نمایندگان با 130 رای موافق و 121 رای مخالف با لغو بررسی این طرح طبق اصل 85 قانون اساسی موافقت نکردند و بنابراین طرح مذکور همچنان براساس اصل 85 و در کمیسیون مشترک بررسی خواهد شد.

نمایندگان مجلس پیش از این در نشست علنی روز ششم مرداد مصوب کردند که رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی بر اساس اصل 85 قانون اساسی بررسی شود. بر طبق این اصل پس از تصویب طرح مذکور در کمیسیون مشترک، این طرح دیگر به نشست علنی ارسال نمی شود و مستقیماً تقدیم شورای نگهبان خواهد شد و در صورت تایید شورای نگهبان نیز برای مدتی معین به شکل آزمایشی اجرایی می شود.

تایید طرح در مجلس باعث شده تا دغدغه فکری را برای مردم ایجاد کند از آن جهت که نحوه اجرای این طرح برای جامعه بازگو نشده است به حواشی نیز دامن زده است .

 

k3

نظرات کارشناسان :

در جامعه امروزی بخش زیادی از مردم بخاطر بیماری منحوس کرونا و با استفاده از برنامه های مختلف آشنایی خوبی با فضای مجازی دارند و از آن استفاده میکنند و دسترسی خوبی به منابع آگاه سازی دارند.

کارشناسان حوزه اجتماعی ، سیاسی  و اساتید دانشگاه ها با اشاره به اینکه علاوه بر نامناسب بودن روش انتشار خبر که به صورت کارشناسی و تفسیری درباره آن توضیح داده نشده است و نیز القای برخورد محدود کننده تصمیم گیران با اجرای آن برای جامعه بویژه آنهایی که از این راه امرار معاش می کنند و کسب و کاری دارند موجب آسیب روحی و نگرانی مردم شده است .

استاد دانشگاه پیام نور مازندران با اشاره به اینکه طرح صیانت از فضای مجازی جامع و کامل نیست ، گفت : ارائه دهندگان طرح در حالی که به دنبال نظارت و کنترل محتوای این فضا هستند باید بدانند با این کار استفاده مردم ازاین فضا را محدود نکنند .

با عدم وجود زیر ساخت درست در کشوربه نظر می رسد این طرح خام و ناپخته و از روی دستپاچگی تنظیم شده است و در مجلس نیز آن را ارائه کرده اند ، در صورتی  که با برررسی سنجیده تر و شناسایی توانمندی ها و ظرفیت های موجود که در این فضای مجازی کاربران از آن استفاده می کنند ، باید به گونه ای برنامه و یا طرح ارائه می شد که جامع تر و کامل تر باشد که نگرانی در کاربران را رقم نمی زد .

به نظر می رسد دغدغه طراحان این طرح از آنجایی نشات می گیرد که آنها به دنبال اصل محتوی مطالب ارائه شده در این فضای مجازی بوده اند تا از این طریق ساماندهی در ارائه مطالب در این فضا شود ، اما با ارائه طرح صیانت از فضای مجازی به جای اصل قرار دادن مدیریت مسائل محتوایی به ابزارهای فضای مجازی نشانه گیری شده است .

 

 

k4

نظر سنجی طرح صیانت :

با توجه به اجرای نظر سنجی در یک کارزار ۹۰۰ هزار نفری از مردم خواستار توقیف اجرای این طرح شده اند پس باید به نظر مردم در این خصوص احترام گذاشت و با بررسی بهتر و جامع تر اگر قرار است طرحی ارائه شود به دنبال راهکارهایی برای نظارت بر محتوای فضای مجازی باشند نه اینکه برای کنترل این موضوع محدودیت در استفاده از این فضا را برای مردم فراهم بشود.

با توجه به بیماری کرونا و مشکلات اقتصادی بین جامعه به نظر می رسد طرح چنین موضوعی اصلا در زمان و موقعیت مناسب صورت نگرفته است .

با توجه به مشکلات و استفاده بیشتر مردم از فضای مجازی حالا چه در قالب کسب و کار و چه در قالب دریافت اطلاعات و کسب خبر می بایست مسئولان در رفتار و چهارچوبندی در این حیطه حساسیت ها را نیز در نظر بگیرند .

با توجه به مشکلات فروان دولت و عدم توانایی کنترل بیماری منحوس کرونا و پیرو فرمایش سخنان رهبری در باب کمک به اقشار آسیب پذیر و کسب و کارهای خانواده های ایرانی و جلوگیری از جرم و جنایت بهتر است در نمایندگان مجلس تفکر بیشتری به خرج بدهند و به عواقب آن نیز واقف باشند و نسنجیده عمل نکن .

در حال حاضر مردم زیادی از محل فضای مجازی مشغول به کسب و کار هستند که در دوران کرونایی این مساله بسیار در بازتوانی درآمدی این افراد تاثیر خود را داشته است اما اینکه به یکباره طرحی بدون توضیح و تفسیر آن تصویب بشود به نوعی شوک به اقتصاد این بخش از جامعه می باشد .

تجربه نشان داده است تدابیر و تصمیم های سرکوب گرانه باعث می شود تا مردم رفتار خلاف آنچه مسئولان در صدد انجام آن هستند انجام بدهند که در مورد تلگرام این مساله را دیدیم ، به طوری که با فیلتر شدن تلگرام مردم به سمت فیلتر شکن و دیگر ابزارها برای دستیابی به تلگرام رفته اند اما آنچه مسلم است با این کار و تصمیم مسئولان هزینه هایی بر مردم تحمیل کرده است که این روند با حقوق مردم منافات دارد و حتی بجایی رسید که هر شخصی که گوشی هوشمند دارد از کودک تا افراد کهن سال دسترسی بازی نسبت به سایت های مستهجن پیدا کردند و امروزه شاهد مشکلات این امر درجامعه بین جوانان هستیم .

اینکه باید محتوای مطالبی که در فضای مجازی نشر داده می شود کنترل و نظارت در آنها صورت بگیرد موضوعی قابل دفاع و بر همگان این مساله روشن و واضح می باشد .

با همه این مسائل در حال حاضر بسیاری از افراد  از طریق همین فضا مشغول به کسب و کار هستند و منابع درآمدی آنها و خانواده هایشان از این طریق می باشد و با مطرح شدن این طرح بسیاری از این افراد دچار دغدغه شده اند و این دغدغه باعث رقم خوردن مسائل خیلی نلخ مثل مهاجرت اندک نخبه داخل کشور شده .

 

k5

 

مشکلات غیر جبران :

بجز نخبگان افراد مهار و کار درست کشور که باعث پیشرفت کشور می شدند نیز از آن خارج خواهند شد و با جامعه ای که هیچ مهارتی در هیچ بخشی ندارد و توان یادگیری آن را هم نخواهد داشت روبرو خواهیم شد و کشور ما بجای پیشرفت ، توقف شدید را شاهد خواهد بود که با وجود دنیایی امروزی که یک کشور اگر 10 دقیقه برق کشورش قطع شود بین چندین ابر قدرت تکنولوژی و اقتصادی جابجا خواهد شد دیگر این مواضع جوابگو نخواهد بود .

در این روز ها تبلیغ اینترنت های ماهواری زیاد به چشم میخورد و اگر این اتفاق رغم بخورد دیگر توان این مقدار کم نظارت هم نخواهیم بود .

ما چندی پیش برای وب سایت ها در کشور از نماد اعتماد الکترونیکی ( اینماد ) استفاده کردیم و فرهنگ سازی آن نیز انجام شد و همه استقبال کرده اند ، ایکاش یک همچین تصیمی نیز برای همه برنامه های فضای مجازی اجرا می شد تا بر نظارت و کنترل بیشتر کمک به کسب و کارها میشد و این طرح را هیچوقت مطرح نمی کردند .

با خارج شدن از پوشش اینترنت ایران دیگر هرکس میتواند آزاد تر و بدون نظارت به انتقال اطلاعات را ارسال و دریافت کند .

این امر مشکلات زیادی را بوجود خواهد آورد و راهی آزاد برای دشمنان نظام خواهد بود .

همان طور که طی سال های قبل مسائلی مبنی بر جلوگیری استفاده از ویدئو و ماهواره مطرح شد و تا حدودی نیز به مرحله اجرا گذاشته شد اما توفیقی به دست نیامد ، برای فضای مجازی و طرح صیانت از فضای مجازی نیز چنین پیش بینی می شود و با اجرای آن تنها میلیاردها تومان هزینه تحمیل می شود همان طور که در موضوع ماهواره و ویدئو شاهد چنین وضعیتی بودیم .

برای کنترل و نظارت محتواها نباید استفاده از فضای مجازی را محدود کرد .

وقتی اصل را بر صداقت و شفافیت با مردم می گذاریم باید در این زمینه به صورت عملی رفتار صادقانه خود را نشام بدهیم نه اینکه با یکسری تصمیم گیری پشت درهای بسته و یا جلسات غیر علنی بخواهیم تصمیمات اتخاذ شده را به مردم تحمیل کنیم .

چه بهتر است نمایندگان مجلس شورای اسلامی علاوه بر توضیح و تفسیر این طرح ، تقاضاهای مردم را نیز پاسخ بدهند و به گونه ای نباشد که با محدودیت هایی مسائلی که به مردم مرتبط است دچار صدمه بشود .

آشنایی با الگوریتم مرغ مگسخوار گوگل

google hummingbird

هر زمان که گوگل الگوریتم خود را به روز رسانی می رساند ، به عنوان مثال الگوریتم جدید گوگل با نام مرغ مگس خوار که به عنوان یک برند جدید معرفی شده، نگرانی هایی از بابت مرگ سئو به وجود می آید.

magas2

مرغ مگس خوار گوگل، بنا بر اعلانات گوگل، نتایج جستجوی گوگل را بهینه سازی نموده است و همچنین در آن قابلیت جستجوی موبایل و جستجو توسط صدا سازگاری شده است. مرغ مگس خوار گوگل بزرگترین به روز رسانی موتور جستجوی گوگل در این ۱۲ سال اخیر بوده است. آن از گراف دانش Knowledge Graph گوگل استفاده می نماید و نتایج گوگل را محاوره ای تر، معنایی تر و درک کننده تر می نماید. و این به این معنا است که کسانی که کار بیشتری نمایند، بیشتر نتیجه می گیرند که منافاتی با سئو ندارد.

گراف دانش Knowledge Gragh

گراف دانش گوگل یکی از پروژه های گوگل می باشد که در برخی زمان ها فعال می باشد، و برخی جستجو کنندگان خاص از آن استفاده می نمایند. آن بین مردم، گروه ها ، مکان ها و سایر موارد ارتباط بر قرار می نمایید تا نتیجه جستجوی بهتری ارائه نماید. و به طور خاص جستجوی پیچیده تر و علمی تری را ارائه می نماید، پاسخی که شما از یک انسان دریافت می نمایید تا از نتیجه جستجو. گوگل گراف موردی نیست که اکثر جستجو کنندگان گوگل از آن استفاده نمایند، اما امکانی است که برخی جستجو کنندگان حرفه ای تر از آن استفاده می نمایند. نویسندگان، فروشندگان و محققان می توانند از آن برای رسیدن به نتایج عمیق تر استفاده نمایند.

به روز رسانی مرغ مگس خوار

می توان گفت به روز رسانی مرغ مگس خوار گوگل از گراف دانش گوگل گرفته شده. که نتایج عادی جستجوی گوگل را با گراف دانش گوگل تلفیق می نماید. جدا از یافتن کلمات کلیدی مهم در متن جستجو شده توسط کاربران، آن تمام جمله را در نظر می گیرد و نزدیکترین نتایج را معرفی می نماید. جستجوهای گوگل به نتایجی ختم می شوند که موضوع مورد نظر را بیشتر تحت پوشش قرار داده باشند.

کلمات کلیدی بلند و جستجوهای محاوره ای

magas3

مرغ مگس خوار بر کل جمله تمرکز می نماید تا تمرکز بر روی کلمات و این به آن معناست که از این پس صفحاتی که برای کلمات کلیدی بلند طراحی شده اند رنک بهتری می گیرند. کلمات کلیدی بلند بسیار مهم می باشند زیرا دارای رنک بالایی از بازدید کنندگان خاصی هستند. مرغ مگس خوار به کل کلمات توجه می نمایند تا تک کلمات و کلمات را به صورت جدا به جدا بررسی نمی نماید. کلمات کلیدی بلند، که به صورت طبیعی به صفحات وب سایت در روند ایجاد مقاله با کیفیت اضافه می شوند، ترافیک بیشتری برای وب سایت در آینده به ارمغان می آورند.

اعتبار

گوگل به اعتبار یک صفحه بسیار توجه می نماید، و حتی اعتبار نویسنده یک مطلب بسیار مهم می باشد. تقریبا اعتبار نویسنده یک مطلب از سایر المان های مطلب مهم تر است. مرغ مگس خوار به گوگل کمک می نماید تا کاربران به صفحات مناسب از وب سایت انتقال داده شوند تا صفحه اصلی وب سایت. و در نتیجه هر صفحه می بایست برای کاربر مختص به خود بهینه سازی شده باشد. این تنها به رنک کلی وب سایت کمک نمی نماید بلکه به بدست آوردن بازدید کننده بیشتر از سایت منجر می شود.

جستجو توسط موبایل و صدا

تحقیقات نشان داده که تغییرات جدید گوگل نتیجه علاقه گوگل به پشتیبانی از موبایل بوده. به علاوه صفحه جستجوی کاربران در مرورگرهای موبایل گوگل هم اکنون مالک اندرویید می باشد که قابلیت های جستجو توسط صدا در آن تعبیه شده. جستجو توسط صدا منجر به انجام جستجوهای محاوره ای تر و طبیعی تر می گردد. علاوه بر جستجوی یک و یا دو کلمه، کاربران یک جمله کامل را جستجو می نمایند و برای کاربران راحت تر خواهد بود کل جمله را بیان نمایند و یا سوال خود را مطرح نمایند. مرغ مگس خوار برای پاسخ دهی به سوالات و درخواست های کاربران بهینه سازی شده. وب سایت هایی که در این الگوریتم نتیجه بهتری می گیرند ترافیک بازدید کننده آن ها بالا می رود.

تمرکز بر کیفیت

گوگل همیشه وب سایت ها را به ایجاد مطالب با کیفیت در سایت و حذف مطالب بی کیفیت ترقیب نموده است. مرغ مگس خوار به گوگل کمک می نماید تا به کاربران سایت ها و صفحات با کیفیت تری را ارائه نماید. صاحبان سایت می بایست مطمئن شوند سایتشان معتبر و با کیفیت می باشد. این مورد هم به نتیجه جستجوی گوگل و هم به کسب و کار آنلاین وب سایت کمک می نماید. رنک سایت بالا می رود، بازدیدهای تک صفحه ای حذف می شوند و فروش شرکت بالا می رود. و این شانسی برای صاحبان مشاغل اینترنتی می باشد که با جهت دهی درست کاربران سایت رنک بهتر و در نتیجه موفقیت شغلی بیشتری در اینترنت داشته باشند.

کمپین بازاریابی محتوایی شما

بازاریابی محتوایی به ایجاد مطالب با کیفیت در داخل و خارج وب سایت می گویند. و آن به معنای ایجاد مطالب به صورت مرتب در سایت خود و سایر سایت ها می باشد که کاربران علاوه بر خواندن مطلب به آن لینک دهند و آن را به اشتراک بگذارند و بر روی آن نظر دهند. تمام این موارد به نتیجه بهتر وب سایت شما در جستجوی گوگل کمک می نماید.

مرغ مگس خوار سئو را از بین نبرده است

در هر بروز رسانی جدید گوگل این شبهه به وجود می آید که آیا سئو از بین رفته است. در سال های اخیر بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو تفاوت های بسیاری نموده است. صاحبان وب سایت می بایست تمرکز خود را بر ایجاد وب سایت با کیفیت مناسب بگذارند و در صورتی که این کار ادامه یابد سایت به خوبی در موتورها جستجو می شود. صاحبان سایت می بایست تمامی جنبه های موضوع مورد نظر را پوشش دهند. آنها همیشه می بایست راه هایی را بیابند تا مطالب جدید ایجاد نمایند و می بایست مطالب خود را به صورتی ایجاد نمایند تا با کاربران وب سایت ارتباط بیشتری ایجاد نماید.

آینده سئو

گوگل همیشه در پی راه هایی است که بهترین و مرتبط ترین نتایج را به جستجو گران خود ارائه نماید. این به معنای آن است که صاحبان سایت ها می بایست به تلاش خود در داشتن سایتی با کیفیت که تمامی جنبه های موضوع سایت را تحت پوشش قرار می دهد ادامه دهند. صاحبان سایتی که تمرکز خود را بر ایجاد مطالب با کیفیت می گذارند، نتایج پایدار همیشگی خواهند گرفت. برای در ارتباط بودن با موتورهای جستجو بهتر است در راهنمای مدیران سایت موتورهای جستجو عضو شوید و دائما آن را بررسی نمایید.

کدام افزونه بهتر است Yoast SEO یا All In One SEO؟

koroshhost yoast allinone

دو افزونه پرطرفدار و محبوب وردپرس Yoast و All in One هستند. اکنون می خواهیم در این مقاله به بررسی بیشتر این دو افزونه بپردازیم و این افزونه ها را با یکدیگر مقایسه کنیم. هر دو این پلاگین ها محبوب و کاربرپسند هستند و نمی توان با توجه به ویژگی هایی که دارند گفت کدام پلاگین از دیگری برتر است.

در اینجا سعی می کنیم آنچه نیاز است را بازگو کنیم و شما خود می توانید تصمیم بگیرید که کدام یک از این افزونه ها بهتر هستند. پلاگین یواست یکی از افزونه های محبوب سیستم مدیریت محتوای وردپرس است که تاکنون بیش از پنج میلیون دانلود از روی آن انجام شده و مشخص کننده این است که سایت های بسیاری برای سئو خود از این افزونه استفاده می کنند.

این افزونه یک ابزار کمکی برای سئو سایت شما است و به راحتی می توانید با نصب این افزونه سئو سایت خود را دست بگیرید. این افزونه در سال ۲۰۱۰ معرفی و عرضه شد و در کمترین زمان توانست به رقیب جدی All in One تبدیل شود.

All in one SEO

پلاگین All in One در سال ۲۰۰۷ و سه سال قبل از Yoast متولد شد و خیلی زود خود را به عنوان یکی از بهترین افزونه های وردپرس معرفی کرد. براساس آمار ارائه شده ماهانه بیش از یک میلیون کاربر فعال از این افزونه استفاده می کنند.

پس از نصب افزونه و پیکربندی ابتدایی آن نوبت به میزان کارایی روزانه هر افزونه رسیده است. بیایید عملکرد هرکدام از این افزونه ها را مورد بررسی قرار داده و ببینیم کدام موثرتر است.برای مقایسه دو افزونه پرطرفدار در وردپرس به طور یقین اولین مرحله نصب آن است. شما هرکدام از افزونه های دیگر را هم در نظر بگیرید مهم نصب آن است. افزونه یواست مراحل نصب آسانی به خصوص برای کاربران مبتدی دارد، به صورتی که شما مرحله به مرحله نصب آن را پیگیری خواهید کرد و در هر مرحله اگر مشکلی بوجود بیاید شما در جریان آن قرار خواهید گرفت. نصب افزونه آل این وان به صورت یک صفحه و تمام تنظیمات در همان صفحه انجام می شود. اگر چنانچه نیاز به تنظیمات دیگری داشته باشد، شما را به صفحه ی دیگری خواهد برد. البته در کنار هرکدام از گزینه ها دکمه راهنما قرار داده شده تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید. شما می توانید از این دکمه های راهنما برای پیکربندی بهتر افزونه استفاده کنید. اینکه کدام یک از این افزونه ها را نصب خواهید کرد به عهده شما خواهد بود و سلیقه شما تعیین کننده است.

Yoast SEO

افزونه Yoast SEO به این صورت عمل می کند که بعد از هربار بارگذاری یک پست یا محتوا در سایت باید اصول سئو آن را از طریق پنل یواست تنظیم کنید. میزان خوانایی در افزونه Yoast معمولا با ۴ رنگ نشان داده می شود که هرکدام از این رنگ ها نشان دهنده خوانایی مطلب از نظر محتوایی است.

تعیین کلید واژه کانونی، ویرایش تنظیمات اسنیپ، طول محتوا و … از جمله دیگر تنظیمات دیگر این افزونه است که با تنظیم هرکدام میزان خوانایی شما تغییر خواهد کرد و اگر چراغ خوانایی محتوای شما به رنگ سبز نشان داده شده که نشان دهنده خوانایی مناسب محتوا است.

اما در مورد افزونه آل این وان جعبه تنظیمات تقریبا شبیه به یواست سئو است، اما تفاوت هایی هم دارد. تنظیمات سئو در جعبه متای ALL in One ساده تر از یواست است و شما به راحتی می توانید با استفاده از راهنماها متن خود را بهینه کنید. یکی از تفاوت ها نسبت به یواست این است که در آل این وان دیگر نشانه ای برای تحلیل محتوا وجود ندارد تا از آن آگاه شوید.

در عین حال آل این وان گزینه هایی برای کنترل متن دارد که شما را به راحتی هدایت می کند و شما می توانید با استفاده از هرکدام از این ابزارها محتوای خود را کنترل کنید. حتی شما می توانید تنظیمات آل این وان را برای یک محتوای خاص خاموش کنید تا در نظر گرفته نشود.

هردو افزونه عملکرد بی نظیری دارند که به شما در سئو کمک می کند، فقط راهی که این افزونه ها انتخاب کرده اند متفاوت است. اما در نهایت عملکرد آنها یکی است. انتخاب هرکدام از این افزونه ها بستگی به سلیقه شما دارد که می خواهید از کدام افزونه استفاده کنید.

در کنار نصب این افزونه ها برای عملکرد بهتر نیاز است تا یکسری برنامه های جانبی دیگر نیز نصب شود. برنامه هایی که می توانند تاثیر خود را روی سئو بگذارند. بررسی اینکه این برنامه ها چه تاثیراتی دارد را در آینده با شما در میان خواهیم گذاشت و آن را بررسی خواهیم کرد. اما برنامه هایی که نیاز است تا در کنار هرکدام از این برنامه ها نصب شود در هر دو افزونه تقریبا برابر است و تفاوت چندانی ندارد.

مرحله بعدی مقایسه میان افزونه ها بررسی پشتیبانی آنان است. اگر شما از نسخه رایگان استفاده می کنید گزینه های پشتیبانی آنچنانی ندارید.

اگر از افزونه Yoast استفاده می کنید به دلیل اینکه از نسخه Free آن استفاده می کنید، عملا گزینه ای برای پشتیبانی ندارید و در صورتی که مشکلی ایجاد شده باشد، تنها راهی که پیش روی شما قرار دارد این است که شما از افرادی که در این زمینه تخصص دارند کمک بگیرید. اما اگر نسخه پریمیوم یواست سئو را نصب کنید می توانید از ویژگی هایی نظیر کلمات کلیدی تمرکزی چندگانه استفاده کنید. همچنین می توانید از امکاناتی نظیر ویدئو سئو، سئو محلی و سئوی ووکامرس استفاده کنید.

موارد گفته شده در مورد افزونه آل این وان هم صدق می کند و نسخه Free آن پشتیبانی ندارد. اما در مورد نسخه پریمیوم یک سال پشتیبانی حرفه ای همراه دارد و مجوز نسخه حرفه ای آن ویژگی هایی نظیر دسته بندی سئو، نقشه سایت XML، ویدئو و … را به همراه دارد.

ویژگی های اصلی هر دوافزونه را در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم و دیدید که هرکدام از افزونه های سئو چه ویژگی هایی دارد. اینکه شما کدام یک از این افزونه ها را می پسندید به شما بستگی دارد. تفاوت های کوچکی که دارند مانع نمی شود تا شما یکی از این افزونه  ها را از دیگری برتر بداند و در یک جمله می توان گفت هر دو افزونه جزو بهترین افزونه های حال حاضر در دنیا هستند.

ساخت شناسه نیک

1

ساخت شناسه نیک

برای ساخت شناسه نیک طبق عکس های زیر اقدام فرمایید.

ابتدا از لینک زیر وارد سایت نیک شوید.

https://www.nic.ir/Create_New_Handle

1
کوروش هاست
2
کوروش هاست
3
کوروش هاست
4
کوروش هاست
5
کوروش هاست
6
کوروش هاست
7
کوروش هاست

در انتها یک ایمیل به احتمال زیاد با تاخیر تا 15 دقیقه برای شما ارسال میشه و شما با وارد کردن یوزر و پس ارسالی در سایت نیک وارد اکانت خود بشوید.

برای سوال محرمانه ، جواب ثبت شده را وارد نمایید. حالا رمز عبور جدیدی تعریف نمایید و ذخیره کنید .

بعد از ثبت رمز عبور وارد حساب کاربری خود شوید .

لازم به ذکر است که اگر شما رمز عبور را عوض نکنید سیستم به منزله ثبت نام هرز شناخته و دسترسی به اکانت را از شما خواهد گرفت.

آموزش پارک دامین در cpanel

park domin

آموزش پارک دامین در cpanel

تا حالا شاید شده کسانی دامین های مشابه شما را خریداری کرده و قصد تخریب یا سوء استفاده ازسایت و مشتریان شما را داشته باشند.

به همین خاطر بهتر است دامین ها با پسوند های مختلف را خریداری کنید تا بعدها دچار مشکل نشوید.

با استفاده از امکان پارک دامین شما می توانید علاوه بر دامنه اصلی دامنه های دیگری را نیز در فضای هاست لینوکس خود پارک کنید .

در پارک دامین يك دامين روی مین دامين هاست شما  پارك ميشود ودرنتيجه شما يك سايت با دو آدرس داريد.

بدین منظور وارد هاست خود شده و در قسمت Domains روی گزینه Aliases کلیک کنید .

park domain
آموزش پارک دامین در cpanel 26

سپس در قسمت Create a New Alias نام دامنه خود را وارد کنید و روی گزینه Add Domain کلیک کنید

توجه داشته باشید که قبل از پارک دامنه DNS های دامنه جدید را طبق DNS های هاست تنظیم نمایید.

parkdomainko
آموزش پارک دامین در cpanel 27

بدین ترتیب دامنه در هاست شما پارک شده و سایت با دامنه جدید قابل مشاهده خواهد بود .

تفاوت هاست دانلود با هاست میزبانی وب

slider 3

تفاوت هاست دانلود با هاست میزبانی وب

هاست دانلود مانند هاست میزبانی وب است با این تفاوت که این هاست مخصوص میزبانی فایل است و با توجه به اینکه در این هاست فضای زیادی در اختیار خواهید داشت می توانید فایل ها را برای دانلود در این هاست قرار داده و لینک مستقیم را برای کاربران قرار بدهید . بنابراین تقاوت هاست دانلود با هاست معمولی عمدتاً در محدودیت کم‌تر در حجم ترافیک و فضای ذخیره‌ی فایل و البته‌ی اجازه‌ی دانلود فایل است

در هاست میزبان شما دیتابیس در اختیار دارید که برای هاست دانلود این امر میسر نیست .

از مزایای هاست دانلود سرعت بالا در دانلود و آپلود است و مخصوص همین کار تنظیم شده است . در این هاست امکان ایجاد سایت وجود ندارد و فقط برای دانلود است سرویس هاست دانلود معمولا فاقد امکان بک آپ گیری است

در هاست میزبان شما توانایی گذاشتن فایل های عظیم را ندارید ولی میتوان در هاست میزبان فایل های سیستمی را بارگذاری کرد.